G

Gdzie wyjechać jesienią: miejsca, które wyleczą Cię z chandry!

Lato już się może skończyło, ale właśnie teraz mamy najlepszy moment na podróże! Ludzi mniej, ceny spadły, a pogoda jest dużo łagodniejsza (na południu Europy naprawdę się to przydaje). Mam dla Was kilka propozycji miejsc w Europie gdzie możecie świetnie spędzić słoneczną jesień, z daleka od deszczu!

Wyspy Kanaryjskie: Teneryfa, Fuerteventura

Wyjazd na Kanary prawie zawsze jest dobrym pomysłem i nawet jesienią będziecie zadowoleni z pogody. Na pewno uda się opalać na wspaniałym piasku, a może także i popływać w oceanie. Co ciekawe, porównywałam kiedyś ceny apartamentów i hoteli w Sopocie i na Teneryfie, i Teneryfa była o połowę tańsza! Więcej o wyspie przeczytacie tutaj.

Kreta (i inne greckie wyspy)

W tej chwili na Krecie dalej jest 27 stopni, więc marznąć nie będziecie :) Morze zachowuje też swoją temperaturę i można się kąpać nawet w listopadzie, kiedy woda ma ponad 20 stopni!

Rzym

Może nieco chłodniej niż na wyspach, ale jesień i tak jest dobrą porą na Rzym. Oczywiście żadna data nie gwarantuje braku turystów bo Rzym jest zawsze popularny, natomiast na pewno możecie liczyć na nieco mniej ludzi w restauracjach i niższe ceny zakwaterowania.

Lizbona

Wiem wiem, wszyscy na tym blogu są już przekonani do Portugalii. Każdemu, kto wybiera się do tego państwa bardzo polecam jechanie tam właśnie jesienią, kiedy opadają mordercze temperatury i ilość turystów też jest nieco mniejsza. Zwłaszcza w Lizbonie przyda się i jedno, i drugie. Na południu Portugalii możecie też wtedy liczyć na puste plaże i atrakcyjne ceny.

Sycylia

Cudowne włoskie jedzenie, aktywny wulkan i starożytna cywilizacja: Sycylii chyba nikomu nie trzeba reklamować. Cieszcie się jej jesiennym słońcem!

Maroko

Bardzo dostępna i bliska egzotyka, przyczółek Afryki. Zachwycą Was nie tylko niesamowite świątynie, miasta i przyroda, ale też stosunkowo niskie ceny jakie panują w tym państwie. Warto!

Toskania

Chociaż ja wolę Toskanię wiosenną, jesienią również ma wiele uroku. Najlepiej wypożyczyć auto i zwiedzać Toskanię od miasteczka do miasteczka!


Dajcie znać gdzie wyjeżdżacie tej jesieni i czy dodalibyście coś do listy! :)

KategorieBez kategorii
Aleksandra Bogusławska

Dwa lata spędziłam w podróży, żyjąc na walizkach i co kilka tygodni zmieniając adres zamieszkania. Dziś mieszkam na stałe w domku na szkockiej wsi. Dużo spaceruję, gotuję wegańsko, spędzam czas w ogrodzie, doceniam małe przyjemności i spokojne życie.
Jestem autorką wszystkich tekstów i zdjęć na stronie.

  1. Kasia says:

    Post super, warty zainspirowania :D ja zamierzałam, pojechać we wrześniu w polskie góry, ale niestety pogoda skutecznie to uniemożliwiła, naprawdę nie spodziewałam się aż tak szarego września. Niestety dotyczy to także Toskanii, byłam tam w pierwszej połowie września i niestety częściej padało i niebo było zachmurzone niż pokazywało się słońce…

  2. Anna says:

    Ja gorąco polecam Maderę o każdej porze roku , bo w końcu to kraina wiecznej wiosny. Wraz z mężem mieszkaliśmy w Funchal, skąd mieliśmy doskonałą bazę wypadową. Zwiedziliśmy już kawał świata , ale Madera zrobiła na nas piorunujące wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.