D

Dolny Śląsk – Zamek Książ

Przystań na Mazurach, a może schronisko w Bieszczadach – jakie jest Wasze ulubione miejsce w Polsce, gdzie odrywacie się od rzeczywistości? Miesiąc temu zapytałam o to Czytelników bloga i… gdy zobaczyłam ilość odpowiedzi, wręcz oniemiałam z wrażenia.

Mam tyyyle pomysłów na następne wyjazdy, że starczy mi na najbliższych kilka lat! Spakowałam walizkę i po cichu pojechałam do miejsca, o którym napisała Agata:

Wbrew powiedzeniu: „cudze chwalicie, swojego nie znacie”, ja kocham polskie zamki i polskie pałace! ;-)
Olu, mam nieskrywaną przyjemność zaprosić Cię do trzeciego co do wielkości i pierwszego co do piękności Zamku Książ. Przeszłość nie rozpieszczała tego miejsca, był wielokrotnie niszczony i plądrowany, zdarzyło się i pożar w jego przeszłości… Ta bogata historia jedynie podnosi jego walory, bo zamek wraz z zespołem pałacowo-parkowym wygląda imponująco.

Atrakcyjne położenie, eklektyzm styli i ogólne piękno sprawiają, że Zamek Książ stwarza oszałamiające wrażenie. Wystarczy zwykły spacer wokół zamku i przejście przez komnaty, aby całkowicie oderwać się od rzeczywistości. Dodatkowo park otaczający Książ pomaga naładować życiowe i energetyczne baterie. I aby to wszystko przeżyć wystarczy nam trochę chęci i 1 dzień! 

Zachęcona taaakim opisem pojechałam w zeszły weekend do Książa, poznać go osobiście… I to był jeden ze wspanialszych wyjazdów. Położenie pałacu jest spektakularne, a przewodnik opowiedział nam mnóstwo ciekawostek o zamku i jego otoczeniu… Poniżej relacja, niedługo wpis, dajcie znać co sądzicie i dzięki wielkie za udział!

Wszyscy laureaci nagród są na Saskaobiadyczwartkowe.pl !


Dziękuję marce Saska za wspieranie Dużych Podróży!

KategoriePolska
Aleksandra Bogusławska

Dwa lata spędziłam w podróży, żyjąc na walizkach i co kilka tygodni zmieniając adres zamieszkania. Dziś mieszkam na stałe w domku na szkockiej wsi. Dużo spaceruję, gotuję wegańsko, spędzam czas w ogrodzie, doceniam małe przyjemności i spokojne życie.
Jestem autorką wszystkich tekstów i zdjęć na stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *