1

11 paryskich kawiarni idealnych

Paryż powinien nosić tytuł „stolicy kawy”… Knajpek są tam tysiące, a każda na swój sposób niepowtarzalna. W tym mieście będziecie chcieli spędzać godziny, pijąc filiżankę za filiżanką, patrząc na przechodniów i otaczające Was miasto. Dzisiaj mam dla Was 11 moich ulubionych kawiarenek, które do tego nadają się idealnie!

Odette

77 Rue Galande

Kawiarenka w samym centrum, a na cichej uliczce z idealnym widokiem na Notre Dame… Odette specjalizuje się w choux à la crème, czyli kremówkach. Pamiętajcie też o innych knajpkach na ulicy Saint-Julien le Pauvre!

 

La Maison Rose

2 rue de l’Abreuvoir

Jedna z najbardziej malowniczych knajpek na Montmartre, a to naprawdę duży komplement. Maison Rose to B&B, restauracja i kawiarnia – stoliki są rzadko wystawione na zewnątrz, ale gdy są, to zajmujcie od razu.

Galerie Vivienne

4 Rue des Petits Champs

Jestem ogromną fanką paryskich pasaży, ale chyba moim najbardziej ulubionym jest Galerie Vivienne. Dlaczego? Bo to miejsce mało znane, ciche. Są tam butiki projektantów oraz galerie sztuki, no i oczywiście można wypić kawę wprost w pasażu, na przykład w Bistrot Vivienne.

 

Loulou Friendly diner

90 Boulevard Saint-Germain

A to z kolei moje ulubione miejsce na Boulevard Saint-Germain. Jak bardzo ulubione? Tak, że poleciałam do Paryża na 5 godzin specjalnie po to, by wpaść do Loulou na ich francuskie tosty (pain perdu). Zamówiłam dwie porcje, popijałam świetną kawą, i gapiłam się na różowe wnętrze, pełne roślin. Non, je ne regrette rien…

 

Café du Petit Palais

Avenue Winston Churchill

Najpiękniejsza muzealna knajpa na świecie? Możliwe! Kawiarnia muzeum Petit Palais mieści się na podwórzu, otoczona jest palmami. Idealna, by odpocząć od zwiedzania w cieniu zielonych drzew. To café najlepsze jest latem, kiedy można siedzieć na zewnątrz.

 

La Cantine Merci, Le Used Book Cafe

111 Boulevard Beaumarchais

Dwa ciekawe miejsca przy sklepie z ubraniami i dodatkami do domu, Merci. Cantine jest restauracją, a Used Book Cafe jest… dokładnie tym, na co wskazuje nazwa, czyli biblioteczką z kawiarnią. Bardzo lubię Merci i zawsze jest tam coś ciekawego.

 

Au Vieux Paris d’Arcole

24 Rue Chanoinesse

Jedno z tych miejsc, które po prostu powala swoim pięknem i w sumie nieważne, jak smakuje tam kawa.

 

 

 

 

 

 

 

 

Le Consulat

18 Rue Norvins

Pomimo tego, że jest w centrum Montmartre, Consulat zachowuje poziom i klasę. Jeśli uda Wam się upolować stolik, w Consulat spędzicie długie godziny gapiąc się na turystów i popijając kawę…

 

 

 

 

 

 

 

 

Deli-Cieux

64 Boulevard Haussmann (góra galerii Printemps)

Kawiarnia polecona przez Czytelniczkę Dużych Podróży, znajduje się na szczycie galerii handlowej Printemps i oferuje przepiękne widoki na miasto:

11. La REcyclerie

83 boulevard Ornano (metro: Porte de Clignancourt)

Restauracja, bar, kawiarnia, sklepik i ogródek – zlokalizowane w byłym dworcu, REcyclerie jest miejscem wyjątkowym. Proponuje kuchnię odpowiedzialną i lokalną, a jednocześnie niedrogą (dania kosztują między 8 a 15 euro). Jak sama nazwa wskazuje, REcyclerie zajmuje się również upcyklingiem, czyli sposobami na ponowne wykorzystanie starych przedmiotów.

 


Na koniec mała rada, a jednocześnie ostrzeżenie… Niestety obsługa w paryskich kawiarniach pozostawia bardzo wiele do życzenia i w wielu sytuacjach kelnerzy będą po prostu strasznie niemili. Jest to standard w Paryżu, także nie przejmujcie się i nie dajcie sobie zepsuć humoru ;)

Dajcie znać, jakie są Wasze ulubione kawiarnie w Paryżu!

KategorieFrancja Jedzenie
Aleksandra Bogusławska

Dwa lata spędziłam w podróży, żyjąc na walizkach i co kilka tygodni zmieniając adres zamieszkania. Dziś mieszkam na stałe w domku na szkockiej wsi. Dużo spaceruję, gotuję wegańsko, spędzam czas w ogrodzie, doceniam małe przyjemności i spokojne życie.
Jestem autorką wszystkich tekstów i zdjęć na stronie.

 1. Anita says:

  Urocze knajpki, odwiedziłam kilka w Paryżu i muszę przyznać, że nie tylko Paryż, ale cała Francja ma wszędzie setki kawiarni, bo rodowity Francuz nie potrafi zacząć dnia bez kawy.

 2. Pingback:Ze Źródeł #149-150 » kubaosinski.eu

 3. Mariusz says:

  Mam pytanie.
  Czy ktoś wie jak nazywa się knajpka lub przysmak słodki francuzki okragły chyba z drożdży i z kremem w środku.
  Podobno założycielem był polak a zostawił cukiernie swojemu koledze francuzowi.
  Dziękuję jak ktoś odpisze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.