K

Kogo obserwować na Instagramie? 10 cudownych kont podróżniczych

Sporo już czasu minęło od ostatniego posta polecającego konta podrożnicze na Instagramie… Ani ja, ani serwis nie stoimy jednak w miejscu a że na ciekawe profile trafiam bardzo często, dziś kolejnych 10 kont które obserwuję, uwielbiam i polecam!

Daniel Kordan – aktualnie mój ulubiony fotograf krajobrazowy, koniec kropka. Cudowne, bardzo inspirujące zdjęcia!


Symbiozoo – codzienne zdjęcia i filmiki zwierząt z cudownego zoo Symbio Wildlife Park w Australii. Czy może być coś lepszego niż codzienne zdjęcia zwierząt?! Jest to też doskonały pomysł na promowanie Zoo, każdy park powinien to podchwycić!


Elizabeth Gadd – robi cudowne fotografie podróżnicze z modelkami. Na jej zdjęciach widzę próbę pokazania związku człowieka z naturą, faktu że nie możemy żyć oderwani od niej – trzeba o tym coraz częściej przypominać. Trochę nie znoszę Elki bo sama kompletnie nie potrafię tak fotografować, każdy jednak post mnie zachwyca.


SouthAustralia – polecam bo jestem zupełnie szalona na punkcie Australii, a zdjęć kangurów i turkusowej wody nigdy nie mam dość. Szczególnie dobre do ogrzania się zimą!


Tiina Törmänen – w przyszłym roku jadę do Finlandii i w międzyczasie zaczęłam już przeglądać konta z tego państwa. Podziwiam Tiinę za widoczną ciężką pracę i samozaparcie – ja bym pewnie w takich warunkach siedziała w schronisku i grzała tyłek, brawo Tiina :)


Dirk Dallas – słynie z fotografii z dronów, dla której ma zresztą osobne konto @fromwhereidrone. Cenię go za nietypowe kąty i perspektywę na zdjęciach,


Hiroaki Fukuda – zaczynał od zdjęć Tokio, a teraz fotografuje cały świat. Najlepsze są jedno nocne zdjęcia miast, bardzo niezwykłe kolory!


Mikhail Barynin – fotograf z Rosji, u którego cenię zdjęcia z głębokiej tajgi w zimie i rosyjskiego życia codziennego.


Eskil Digernes – zdjęcia „adventure” z różnych zakątków świata. Najbardziej podobają mi się te zrobione w egzotycznych miejscach gdzie nadal mało fotografów zagląda, np. Kazachstan i Mongolia.


Japan_gram – można pomyśleć że to oficjalny profil Japonii, a tak naprawdę to jeden fotograf. Bardzo szybko udało mu się „urosnąć” na Instagramie bo jego zdjęcia są śliczne, kolorowe, a jednocześnie idealnie pokazują różne oblicza Japonii.


instagram-duzepodroze

Moje zdjęcia na Insta znajdziecie na profilu @DuzePodroze. Daj znać jakie są Twoje ulubione konta!

PS. Polecam wywiad dotyczący Instagrama udzielony przez Pana Stephena Shore, jednego z najwybitniejszych współczesnych fotografów. Bardzo trafne spostrzeżenia!

KategorieBez kategorii
Aleksandra Bogusławska

Dwa lata spędziłam w podróży, żyjąc na walizkach i co kilka tygodni zmieniając adres zamieszkania. Dziś mieszkam na stałe w domku na szkockiej wsi. Dużo spaceruję, gotuję wegańsko, spędzam czas w ogrodzie, doceniam małe przyjemności i spokojne życie.
Jestem autorką wszystkich tekstów i zdjęć na stronie.

  1. Zu says:

    Tiinę śledzę już od jakiegoś czasu i niezmiennie się zachwycam. Nieziemskie fotografie z Finlandii robi też Mikko Lagerstaedt @mikkolagerstedt. Inne konta na instagramie, które mogę polecić, to chociażby @oftwolands (francusko – australijska para, szczególnie podobają mi się ich zdjęcia z Grenlandii), @ra2nski_ (oryginalne fotografie z Katowic), @kristinenor (minimalistyczne fotografie z Norwegii), @visitfaroeislands (oficjalne konto dla turystyki na Wyspach Owczych, zapraszają do współpracy wielu różnych fotografów), @kateholsteinphoto (spokojne i minimalistyczne fotografie z całego świata), @kpunkka (głównie przecudowne zwierzątka, ale i dużo krajobrazów), @zlystarysierzant (ok, to nie jest konto stricte podróżnicze, ale jest tu tyle doskonałych zdjęć, że naprawdę warto zaobserwować), @angburliuk (dziennikarka mieszkająca na Syberii), @puchtaa i @instapatkar (podróżująca wiele para), @aleksandra.gach (wprawdzie też nie jest to stricte podróżnicze konto, ale ogromnie podoba mi się estetyka i kolory, kadry i w ogóle wszystko, a od jakiegoś czasu sporo tam też zdjęć z Isalndii).

    Uff, trochę tego wyszło, ale mam nadzieję, że chociaż jedno przypadło Ci do gustu ;) Mojego instagrama nie podaję, bo znasz. A Twoje sugestie też są super i będę czekać na kolejną dawkę :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *