Wybierz swoją przygodę! Planuj podróże po swojemu, we własnym budżecie i na własnych zasadach. A przy tym przeżyj najlepszy wyjazd w swoim życiu!

Jak planować podróże” to ebook dla osób, które nie tylko chcą nauczyć się samodzielnego planowania podróży, ale chcą też wydeptać własne ścieżki i przeżyć wakacje w 100% zgodne ze swoimi oczekiwaniami, potrzebami i marzeniami.

Podczas przygotowań do podróży są setki rzeczy, o których trzeba pamiętać. Trzeba się też sporo się naszperać w Internecie, by znaleźć najkorzystniejsze rozwiązania i najlepsze ceny. Dlatego w ebooku dzielę się wszystkim, czego się sama nauczyłam i co osobiście przetestowałam podczas 10 lat podróży. Oszczędzasz w ten sposób i pieniądze, i czas! ⏰💵

Teraz w nowej wersji 2020! Więcej linków, więcej wskazówek + porady dotyczące planowania podróży w nowych okolicznościach.


„Jak planować podróże” to skoncentrowana dawka podróżniczej wiedzy, rozwiązania sprawdzone i dostępne za darmo, dziesiątki linków do przydatnych stron i aplikacji. Przedstawiam sposoby szukania informacji i wskazówki, których nauczyłam się sama, podczas wielu lat podróży!

Dzięki temu ebookowi:

 • Wybierzesz najlepszy termin i miejsce wakacji. Między innymi będziesz wiedzieć, w jaki sposób zawsze trafić na dobrą pogodę i ciepłe morze na wyjeździe!
 • Zaczniesz bezproblemowo znajdować najtańsze loty i noclegi. Zdradzę Ci sztuczki sprzedażowe linii lotniczych i wyszukiwarek hoteli – i podpowiem, jak się przed nimi obronić!
 • Zaplanujesz trasy zwiedzania jak profesjonalny podróżnik. Pokażę Ci, jak sama planuję zwiedzanie krok po kroku.
 • Przygotujesz się na każdą możliwość. Wyciągnij lekcje z moich błędów i zobacz, jak łatwo i szybko ogarnąć każdy szczegół wyjazdu, by niczym się nie martwić i mieć wszystko pod kontrolą.
 • Z łatwością odnajdziesz się na miejscu. Każdy wyjazd przeżyjesz bezstresowo, na luzie i wszędzie się odnajdziesz!

Zero stresu. W Twoim budżecie. Na Twoich zasadach. Pomogę Ci sprawić, że każdy wyjazd będzie wyjątkowy.

Nazywam się Aleksandra i prowadzę Duże Podróże już od 10 lat.

Przez dwa lata podróżowałam stale i żyłam na walizce. Dzięki temu jestem ekspertką od planowania podróży, a moje wyjazdy są w 100% „moje”: odwiedzam nieznane nikomu miejsca, żyję i jem jak miejscowi, a przyjaciół mam w każdym miejscu na świecie!

Napisałam też książkę o podróżach po Polsce: “Odetchnij od miasta. 62 domy gościnne w Polsce” (wyd. Buchmann). W 2019 roku książka otrzymała prestiżową podróżniczą Nagrodę Magellana, a teraz jest kontynuowana przez kolejnych autorów jako bestsellerowa seria.

Amsterdam camping

Na początku swoich podróży jeździłam autostopem, nocowałam na campingach i woziłam ze sobą kuchenkę gazową do gotowania jedzenia. Wtedy w podróży robiłam głównie to, na co było mnie stać jako studentkę: autostop, najtańsze knajpy, darmowe zwiedzanie, noclegi w namiocie.

Później przyszedł czas wyjazdów, z których chciałam wycisnąć 200%. Zwiedzałam wszystko, co było do zwiedzenia, próbowałam wszystkiego, co było do spróbowania. Wtedy jednak musiałam się trzymać bardzo ograniczonego budżetu, co sprawiało że przed wyjazdem nocami planowałam wyjazdy, szukałam najlepszych okazji i pakowałam się do malutkiego podręcznego.

Przełomem był dla mnie moment, gdy podróże stały się moim życiem: dwa lata jeździłam stale i z jedną walizką latałam z miejsca na miejsce. Wtedy odkryłam magię spokojniejszego zwiedzania, wyszukiwania “doświadczeń” zamiast atrakcji i życia jak miejscowi. Dzięki wszystkim doświadczeniom można mnie rzucić w dowolne miejsce na świecie, a na pewno się odnajdę w sytuacji.

No i w podróży robię tylko to, na co mam ochotę i w końcu naprawdę odpoczywam, przywożąc garście wspaniałych wspomnień!

Miałam też sporo negatywnych doświadczeń, takich jak kradzieże, oszustwa czy zagubione dokumenty. W książce uczę również jak się przygotować by takich doświadczeń unikać, nie stresować się podczas wyjazdu i być pod kontrolą tego, co się dzieje.


Chcę, żeby każdy umiał zaplanować swój idealny wyjazd. Dlatego zebrałam wszystko, co wiem w formie ebooka. Znajdziesz w nim tylko rozwiązania, z których sama wielokrotnie korzystałam i mogę je polecić z czystym sumieniem.

Dla kogo jest „Jak planować podróże”?

 • Dla podróżników, którzy umieją planować, ale nie wszystko wychodzi im idealnie
 • Dla stresujących się podróżników, którzy ciągle się boją, że o czymś zapomną
 • Dla osób, które zazwyczaj podróżują z biurem podróży i chciałyby spróbować czegoś nowego
 • Dla tych, którzy chcą wyciągnąć 100% z wyjazdu
 • Dla niezależnych osób, które chcą czegoś więcej od życia ;)

Niektóre informacje, jakie znajdziesz w książce to:

Wyszukiwanie dojazdów, noclegów

Przygotowywanie tras zwiedzania

Wszystko, co trzeba zrobić przed wyjazdem

„Jak planować podróże” to:

 • ponad 100 stron tekstu – skoncentrowana dawka informacji
 • rozwiązania dostępne za darmo
 • dziesiątki linków do przydatnych stron i aplikacji
 • plik do pobrania od razu po dokonaniu płatności
 • dostęp do kolejnych aktualizacji (nawet jeśli znacząco zmieni się treść i cena)

We wrześniu 2020 zrobiłam wielką aktualizację ebooka, przepisałam niektóre rozdziały i dodałam jeszcze więcej przydatnych informacji i linków. Dodatkowo znajdziesz tam informacje o zmianach związanych z koronawirusem, by jak najlepiej przygotować się na tę nową sytuację!

Podgląd ebooka:

Najczęściej zadawane pytania:

Co to jest ebook?

Jest to książka w formie elektronicznej, dostępna do pobrania na komputer, tablet lub telefon. W ten sposób możesz ją mieć zawsze przy sobie, czytać na każdym urządzeniu i nie musisz czekać na wysyłkę!

W jaki sposób otrzymam ebook?

Od razu po płatności będziesz widzieć link do pobrania ebooka. Będą to dwie wersje pliku – na telefon i na komputer. Linki dostaniesz też na swój adres email.
Możesz pobrać pliki po 7 razy każdy i tylko przez miesiąc od dokonania zakupu. Zapisz je proszę w bezpiecznym miejscu lub wyślij sobie mailem, niestety po miesiącu nie będzie możliwości pobrania ich ponownie.

W jakim formacie dostanę plik?

Plik ma format PDF. Można go otworzyć na ogromnej większości urządzeń.

W jaki sposób mogę dokonać płatności?

Płatności w sklepie obsługuje firma Przelewy24. Można więc zapłacić blikiem, transferem z dowolnego banku, kartą i wieloma innymi sposobami płatności. Do sklepu są też podpięte płatności Paypal. Nie mam dostępu do żadnych Twoich danych bankowych. Od razu po zapłaceniu, automatycznie dostajesz link do pobrania produktu!

10% dochodów przeznaczam na polską fundacja Aeris Futuro zajmującą się ochroną środowiska i sadzeniem drzew.


 1. 05447647620056,29.856023785970752,35.089499737828675
 2. 805778729650925,67.19422127034908