Zacznij Tutaj

Duże Podróże to blog o życiu w ciągłej podróży

    aleksandra-boguslawska

Mam na imię Aleksandra i przez większość życia mieszkałam w Krakowie. Bardzo lubię naturę i zwierzęta. Duże Podróże prowadzę już od 10 lat. Cztery lata temu wraz z moim mężem Miłoszem zaczęliśmy pracować zdalnie i przez dwa lata byliśmy w podróży stale. Aktualnie mieszkam w Edynburgu.

Spełniłam już wiele swoich podróżniczych marzeń, ale muszę przyznać, że przez te podróże moja lista miejsc do odwiedzenia tylko rośnie! W Polsce nie ma mnie już prawie nigdy, a serce zostawiłam w Kioto.

W trakcie podróży piszę artykuły które, mam nadzieję, są pomocne dla tych, którzy sami lubią planować swoje wyjazdy. Od najmniejszych wypadów poza miasto po wielomiesięczne wyprawy, w dziale Odwiedzone kraje znajdziesz sporo inspiracji i przydatnych wskazówek na swój następny wyjazd. Chodź też na mój Facebook i Instagram :)

    Jeśli stale marzysz o wyjazdach w dalekie kraje i nie potrafisz usiedzieć w domu, jesteś w dobrym miejscu!

Na początek chciałabym Ci jednak opowiedzieć:

Jak planować podróże?

Planowanie podróży samodzielnie wcale nie jest takie trudne! I napisałam o tym ebooka, w którym znajdziesz wszystko (serio wszystko), co wiem o planowaniu podróży. Znajdziesz tam sztuczki na obniżenie kosztów przelotu, ogromną ilość stron przydatnych przy planowaniu, moje wskazówki dotyczące pakowania czy planowania tras – i wiele więcej. Podczas pisania ebooka pytałam też Czytelników o ich problemy, i w książce znajdziesz moje rozwiązania ich.

To wiedza w pigułce, która przyda Ci się przez lata!

Praca w podróży – jak zacząć?

Na pewno masz wiele pytań o pracę z podróży: jaki zawód możesz wykonywać, jak zacząć, jak to właściwie wygląda…? Powoli buduję bazę artykułów skierowanych właśnie dla czytelników, którzy marzą o zmianie swojego życia i rozpoczęciu pracy w podróży. Mam nadzieję, że te posty zainspirują także Ciebie:

Fotografia podróżnicza

Jeśli dokumentujesz każdą chwilę swoich wyjazdów lub chcesz uchwycić piękno odwiedzanych miejsc, przeczytaj jak poprawić swoje zdjęcia podróżnicze i jak wykorzystać je już po wyjeździe.