Prezenty dla podróżnika: WIELKA lista 2017

Zdjęcia i tekst: Aleksandra Bogusławska

Chciałabym myśleć o tej liście jako o wyjątkowej, bo są tutaj przedmioty dla mnie wyjątkowe. Poniżej znajdziecie nie tylko piękne rzeczy które bardzo bym chciała posiadać, ale również to, czego używam na codzień, wożę ze sobą, co sprawia, że każdy dzień jest super. Starałam się też, by jak najwięcej rzeczy było z Polski, robionych w małych firmach, przez polskich projektantów. Lecimy!

Torby, walizki, plecaki

Pierwszy krok każdej podróży to, oczywiście, pakowanie. Poniżej znajdziecie rzeczy, które przeszły ze mną już wszystko i potwierdzam ich niezniszczalność :)


Technologie w podróży

Nie tylko aparat i telefon – takie gadżety przydadzą się podczas każdego wyjazdu.


Ubrania i akcesoria

Dla tych, którym wakacje w głowie przez cały rok: porządne i ładne dodatki, które posłużą im przez lata:


Różne różności podróżnicze!

Czyli: co jeszcze pakuję do walizki. Akcesoria uprzyjemniające każdy wyjazd :)


Survival

Co kupić tym, którzy zamiast wakacji na plaży wolą spakować plecak i ruszyć na wielką wędrówkę? Lekkie i przydatne gadżety, które przydadzą się na samotnej wyprawie dookoła świata:


Więcej prezentów!


Informacja: w tekście występują linki afiliacyjne, czyli dostaję mały procent ze sprzedaży. Nic Was to dodatkowo nie kosztuje, a wspieracie Duże Podróże :)

Proszę nie promuj swoich linków w komentarzach, dzięki!

 • Ania

  Super post, tyle fajnych rzeczy! Coś na pewno wrzucę na moja świąteczną wishlistę:)

 • Fru

  Od dawna marzę o własnym zadupiu <3

 • Ooo, w sensie na blogu lista czy prywatna? Jak na blogu to będę obczajać i Cię podlinkuję bo wiesz, Twój gust od wielu lat kształtuje mój :D

  • Joanna Ryfka

   Na blogu :) Co roku się zbieram, ale tym razem musi się udać ;)

 • Świetne pomysły na prezenty. Najbardziej podoba mi się chyba podróżniczy notatnik i albumy ;)

 • Marta Wilk

  Ciekawy post :) Właśnie wróciłam z Doliny Pięciu Stawów i kilka rzeczy tu umieszczonych przyda się na kolejną wyprawę :D

 • Ewelina Jackiewicz

  wspaniałe pomysły !! na pewno skorzystam :)

  I mam pytanie : co do twojej skórzanej okładki na notatnik … jest piękna !
  W jaki sposób umiejscowiony został na niej np. ten złoty ptaszek ? bo na stronie widzę tylko gładkie okładki bez żadnych dodatków :(

 • Andrzej Piasecki

  super pomysły, właśnie czegoś szukam dla siostry, która wspina się w różnych zakątkach świata. Worki na brudne i czyste rzeczy są super ;)
  Jako podróżnicze dodatki do domu dodałbym Mapkę Zdrapkę świata :)

 • Pingback: Podróżnicza wszechlista prezentowa » Cieplik podróżuje()

 • Świetne pomysły. Musimy się zaopatrzyć w parę wymienionych tutaj gadżetów. ;)

 • Super lista pomysłów! Gorillapod jest już w moim liście do św. Mikołaja. Bardzo fajnie było by dostać Instxa, szkoda tylko, że wkłady do zdjęć są trochę kosztowne.

 • Dielle – zależy gdzie i na jak długo jedziesz :) Ja mam największą jako bagaż nadawany, wszędzie przechodzi tylko trzeba uważać na kilogramy :) Byłam z nią właśnie w Japonii i cały czas jestem zadowolona :)
  Co do kabinówki, to jest wiele dobrych firm, trzeba poczytać recenzje :) Ja po kilku miesiącach jestem nieco rozczarowana American Tourister więc myślę, że zmienię ją na tej liście. Ale mój mąż kupił sobie Hauptstadtkoffer i mu zazdroszczę, sporo porządniejsza walizka :)