W trakcie pracy nad nową stroną Duże Podróże oraz nad tym postem na blogu zdecydowałam się wprowadzić kilka zmian. Nie chcę powodować zaskoczenia i zamieszania, więc daję znać co się zmieniło. Byłoby super, gdybyście na początku przeczytali ten post by wiedzieć dokładnie czemu podjęłam takie decyzje :)

Przede wszystkim, nie usuwam bloga. Jego nazwa oraz nazwa strony na Facebooku również pozostają takie same, choć aktualnie zastanawiam się nad zmianą nazwy Instagrama.

Newsletter: do wszystkich zapisanych niedługo przyjdzie email, w którym wybiorą pozostanie w newsletterze lub wypisanie się z niego. Nowy newsletter będzie po prostu powiadamiał o nowych wpisach na blogu.

Facebook, grupa na Facebooku, Instagram: daję sobie nieco czasu na decyzję o następnych krokach (zajmowałam się na pierwszym miejscu nową stroną bloga). Gdy już postanowię co dalej, zaktualizuję ten wpis.

Pojawiła się również strona „Kodeks reklam”, na której piszę o etyce reklam na Duże Podróże. Dokładnie wypisałam tam w jaki sposób zarabiam na blogu, jakie reklamy się pojawiają i jak są oznaczone. Są to kwestie obecne na blogu od lat, ale dopiero teraz ujęte w słowa, by już nie wzbudzać wątpliwości Czytelników, Reklamodawców, a nawet moich.


Wpisy

Jest bardzo dużo starych postów, w których są stwierdzenia, z którymi się aktualnie nie zgadzam – to normalne, gdy prowadzi się bloga od lat. Dostaję czasem zdziwione komentarze co do starych postów, ale usuwanie ich zdaje mi się nie na miejscu.

Pracując nad nową stroną znalazłam kilka artykułów, które zdecydowałam się usunąć. Na przykład wpisy kompletnie nieaktualne, typu wrzucanie zdjęć z komputera na Instagram czy o podróżniczych hasztagach (informacje tam zawarte dawno się przeterminowały).

Zdecydowałam się również poważnie zmniejszyć dział o restauracjach i jedzeniu. Od lipca 2018 jestem w 100% weganką, więc zachowywanie wpisów, w których piszę o mięsie i owocach morza zdawało mi się… hipokryzją? Być może jest to za mocne słowo. W każdym razie, nie na miejscu.
W związku z tym podjęłam odważne decyzje co do niektórych ogromnie popularnych wpisów, na przykład o najlepszych restauracjach w Porto, Lizbonie i Barcelonie. Nie ma i nie będzie już dostępu do tych postów.


Kategorie

Dział „Kraje” nie jest już taki rozbudowany, ponieważ chcę powoli przechodzić od pisania tylko o podróżach – do pisania o innych tematach. Stąd na blogu pojawiły się też nowe kategorie: Świadome podróże, Wyjątkowa codzienność. Bardzo mi pasują i mnie inspirują!

Usunęłam dział „Praca w podróży”. Nie leżał mi. Mam sporo dystansu do tematu i uważam, że większość artykułów w Internecie pokazuje ją w zbyt piękny, nierealistyczny sposób. Dostawałam maile, w których byłam pytana o to jak można „kombinować” z podatkami i prowadzić inne działania, których nie uznaję za legalne. Nie zgadzam się z tym podejściem i nie chcę być jego częścią.

Przewodnik Sardynia

Przewodnika w PDF po Sardynii już nie ma i już nie będzie dostępny. Wszystko, co było w przewodniku jest dostępne we wpisach na blogu o Sardynii, a utrzymywanie pobierania przewodnika wiązało się dla mnie z kosztami.


To chyba tyle i jestem podekscytowana tym, co będzie dla mnie dalej! Mam nadzieję, że między innymi umiejętność pisania zgrabnych początków i zakończeń wpisów, bo aktualne są bardzo słabe!

Zdjęcie zrobione 500 metrów od mojego domu!
KategorieBez kategorii
Aleksandra Bogusławska

Dwa lata spędziłam w podróży, żyjąc na walizkach i co kilka tygodni zmieniając adres zamieszkania. Dziś mieszkam na stałe w domku na szkockiej wsi. Dużo spaceruję, gotuję wegańsko, spędzam czas w ogrodzie, doceniam małe przyjemności i spokojne życie.
Jestem autorką wszystkich tekstów i zdjęć na stronie.

 1. Wchodzę na bloga, a tu taka zmiana :D Musiałam 2 razy sprawdzić czy jestem na pewno tam gdzie chcę haha :D Sprawdź czy wszystko się poprawnie wyświetla, bo wygląda na to, że u mnie jest ucięte kilka słów na końcu zdań (prawa strona bloga), może to kwestia mojego komputera :) Fajnie widzieć, że coś się dzieje!

  1. Aleksandra Bogusławska says:

   Czy możesz podać przykład? Jakiś post? Nie jestem w stanie przyznać lub nie przyznać Ci racji bez żadnych Twoich argumentów ;)

  1. Aleksandra Bogusławska says:

   Kategoria „Kraje” dalej istnieje :) Jest tutaj: https://duze-podroze.pl/kategoria/wyprawy/
   Można też zawsze skorzystać z wyszukiwarki, jeśli szukasz danego miejsca. Sprawdzałam w statystykach i praktycznie nikt nie korzystał z tego działu (ani z rozwijanego menu krajów, ani z mapki) i tylko powodowało zamieszanie na stronie, stąd moja decyzja :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *