Pytania

Najczęściej zadawane pytania

Kto wykonuje zdjęcia na stronie?

Aleksandra Bogusławska (w sensie ja). Ekstremalnie rzadko wrzucam cudze zdjęcia i jak już, to każde jest dokładnie podpisane. Jestem również autorką wszystkich tekstów.

Gdzie mieszkasz?

W Edynburgu!

Z jakiego aparatu korzystasz?

Nikon D750, z obiektywami Nikkor 50mm f/1.4 i Nikkor 18-35mm f/3.5-4.5. Przysięgam, że nie będzie Ci się chciało tego wszystkiego targać bo waży tonę, dlatego nie jest to optymalny sprzęt na podróże.

Wcześniej robiłam zdjęcia Pentaxem k-x, którym wykonałam mnóstwo zdjęć z których dalej jestem dumna. Jeśli zaczynasz przygodę z lustrzankami, polecam Pentaxy. Natomiast jeżeli zależy Ci na lekkim, ale bardzo dobrym aparacie to polecam Fuji X100T, z którego korzysta mój mąż Miłosz i który mu bardzo często podkradam. Jest malutki, lekki i zdjęcia z niego mają śliczne kolory.

Czy obrabiasz jakoś swoje zdjęcia?

Tak, cisnę wszystko w Lightroomie i Photoshopie. Bardzo lubię też program Nik Collection o którym pisałam tutaj.

Czy blog jest z szablonu? Gdzie dostać podobny?

Niestety szablon jest jedyny w swoim rodzaju, zaprojektował i zakodował go mój mąż Miłosz, który jest dizajnerem. Wszystko zrobił od początku do końca sam bo jest najlepszy w tym co robi ❤️ Blog jest pisany na WordPressie (grr, WordPress!)

Chcę założyć blog podróżniczy. Czy znasz kogoś godnego polecenia do wykonania go wg. wskazówek?

Polecam szablony na blog ze strony Themeforest, tam jest ogromny wybór! Jest też wiele osób które pomogą Ci spersonalizować szablon – zapytaj znajomych na Fejsie lub nieznajomych na Gumtree, na pewno się ktoś znajdzie. Wykonanie strony od zera to jednak kupa kasy i lepiej na początek stworzyć bloga na podstawie jakiegoś ładnego szablonu.

Na koniec mam dla Ciebie zdjęcie kota, bo jesteś super jeśli to wszystko przeczytałaś:

Jeśli jesteś psiarzem to proszę, oto mój ulubiony pies, Hiyori!

CZY ONA NIE WYGLĄDA JAK FOCZKA? Miłego dnia!